Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 
  1. Úvod
  2. O nás

 

 Ak by bolo s našim moderným myslením, vnímaním sveta a medicínou všetko v poriadku, pravdepodobne by ste túto stránku nenašli, nemocnice by boli vďaka vývoju nových liekov stále prázdnejšie a šťastie by sa meralo peniazmi a pekným telom. Táto vízia sveta je veľmi populárna, dobre sa predáva, ale spôsobuje čoraz viac problémov.

 

Naše služby sú pre ľudí, ktorí začali vnímať, že v skutočnosti to funguje trochu inak. Vieme Vám poskytnúť poradenstvo a produkty, zamerané hlavne na objavenie skutočnej vnútornej sily, naštartovanie Vášho skrytého potenciálu a samoregeneračných schopností organizmu. Učaroval nám svet čínskej medicíny, čínskej astrológie, jógy, sebapoznania a vnútornej kultivácie. Každý jeden človek má v sebe obrovskú  silu a vďaka technikám, ktoré sú funkčné už tisícročia, ju vieme znovu objaviť a aktivovať.  

 

Ak spolu s nami vykročíte na túto radostnú cestu plnú nových možností, budeme veľmi radi.

 

 

Kto sme a čo nás baví :)

 

 

 Filip Vlčko

 

Niekedy sa ma ľudia pýtajú, kde a ako moja cesta začala a ako som sa k tejto zaujímavej práci dostal. Odpoveď je pre mňa dosť zložitá, ale povedal by som, že si to všetko našlo mňa. Možno niekoho sklamem, ale v detstve som nevidel aury, mimozemšťanov, nekomunikoval som s anjelmi a neprešiel si totálnou devastáciou zdravia a osudu, aby som mohol skúmať to, čo ma zaujíma.

 

Myslím, že som mal cca 16 rokov, keď som prvý krát ležal pod perinou, v ušiach mal zabité slúchadlá s hudbou vyvolávajúcou tranz a snažil sa cestovať do rôznych šamanských svetov:) Zážitok to bol veľmi pekný, ale nikde ďaleko som neodcestoval, pretože mi došla baterka a cesta skončila :). Zásadný zlom nastal v roku 2009, kedy som sa vrátil z ročného pobytu v Austrálii. Odvtedy sa spustila lavína „spirituality“ a do tejto doby som prečítal nespočetné množstvo článkov, stovky kníh, prezrel všetky videá čo som našiel, navštívil desiatky kurzov, škôl a školení a všetko skúšal aplikovať prakticky- no jednoducho ma vcuclo:)

 

Človek si na tejto ceste prejde rôzne fázy: od začiatočníka po pokročilého „gurua“, kedy vie čo je pre iných najlepšie a núti im svoj názor, až po uvedomenie, že čím viac človek vie, tým vie vlastne menej. Najlepšie čo môže pre blaho urobiť je veľmi sa do života nestarať. Ak človek vníma všetko ako dokonalé, tak nie je dôvod prečo by to menil:) Ale prečo to nevníma takmer nikto ako dokonalé? Lebo sa nepozerá správne. A tak ako sa pozeráme, tak sa nám bude pred očami formovať aj svet. Tu vnímam, že je zásadná zmena, ktorú môže človek urobiť!

 

Zo všetkých oblastí si ma najviac kvôli svojej komplexnosti a praktickej účinnosti získala Klasická čínska medicína, čínska astrológia (napr.  BaZi, Qi men dun jia, Xuan kong fei xing), Feng shui, qi gong,  ktorým sa venujem každý deň, už niekoľko rokov. Niekedy idem proste odpadnúť ,ako tieto veci dokážu fungovať a reálne pomôcť.  Určite to zmenilo môj náhľad na svet a mení stále každý deň. To čo ozaj zbožňujem, je čítať staré texty s tematikou taoizmu a advaity pri ktorých dokáže po každom odstavci človek sedieť a premýšľať pol hodinu:) Hĺbka tých informácií je ohromná a siaha za sféru informácií.

 

Jedného dňa som sedel na vysokoškolskej prednáške. Doľahla na mňa absolútna nezmyselnosť, nepraktickosť, zbytočnosť a depresívny stav prednášajúceho. Od tohto momentu som sa tam nevrátil a študujem a učím sa len to, čo ma baví a  fascinuje. Ak človeka niečo fascinuje, má rýchle výsledky a ďalšiu motiváciu. Každému odporúčam spraviť to isté v akejkoľvek oblasti:) Tento život tu nie je na veľmi dlho, tak ho treba využiť:)

 

Pre tých čo majú radi čísla a sú pobúrení, že si človek za svoju energiu a čas vypýta peniaze, uvediem, že moje štúdium ma do teraz stálo cca 20 000 eur, stále pokračujem a nehodlám prestať:) Nepočítam samozrejme čas a všetky veci, ktoré človek obetuje. Dobrá správa je, že Vám to viem s radosťou za malinký zlomok odovzdať. Navyše vo veľmi kondenzovanej forme, šitej presne na Vašu mieru.

 

Zo zaujímavosti som taktiež na moje prekvapenie zistil, že za posledné roky som spravil spolu okolo 6000 terapií, konzultácií, rozborov, z ktorých bola veľká časť zadarmo. Som toho názoru, že ak robíte s ľuďmi a oni Vás nechvália, tak sa nie je veľmi čím chváliť. Preto si radšej prečítajte referencie:)

 

Viac informácií a článkov nájdete taktiež na mojej stránke: www.lifealchemy.sk

 

 

 

 

 Terézia Krížová

 

Ako veľkú skupinu súčasných žien aj mňa už roky zaujíma všetko iné a alternatívne. Stále som hľadala rôzne cestičky ako sa naučiť žiť v pokoji a harmónii. Samozrejme to nie je ľahké a všetci máme v živote obdobia, kedy sa nám veci nevyvíjajú podľa našich plánov, sme v strese a znechutení. No v každej životnej situácii sa dá nájsť niečo dobré, čo nás poučí a posunie ďalej.

 

Vždy som bola pomerne aktívny človek, ktorý nevedel ani na chvíľu vypnúť. Nie len, že som bola hyperaktívna cez deň, ale aj môj spánok bol vždy pomerne slabý. Pred rokmi som sa začala venovať jóge, pretože ju zrazu začal cvičiť každý. Tak som tomuto BOOMu podľahla aj ja :)  Začala som sa  o ňu zaujímať hlbšie, pretože som konečne objavila niečo, čo dokáže na chvíľu zastaviť moju myseľ a presne to som potrebovala :) Páčil sa mi koncept, že človek je aktívny (zamaká si :) no zároveň je  zrelaxovaný a pokojný. Preto som jóge zostala verná a v posledných rokoch sa venujem aj jej precvičovaniu v štúdiu v Banskej Bystrici. Keď som sa čoraz častejšie začala stretávať s ľuďmi, ktorí mali problém s pohybovým aparátom a chrbticou začala som sa viac vzdelávať aj oblasti jogovej terapie. Prekonzultovala som svoju prax s viacerými fyzioterapeutmi a urobila som si kurz SM systém. Teraz sa pri vyučovaní snažím spojiť všetky tieto aspekty, aby som ľuďom priniesla maximálny pôžitok z cvičenia. Popri samotnému cvičeniu som sa začala venovať aj  meditáciam, vnútornej práci na sebe a začala som pravidelne cvičiť čchi kung. Tieto techniky mi opäť rozšírili obzory a pomohli vyriešiť veľa otázok a rozporov, ktoré som v sebe videla.

 

V živote mi veľmi pomohla aj čínska medicína a samozrejme, ako každú typickú ženu, najviac ma chytila dietetika, ktorú považujem za svoj hlavný koníček. Sama som si  svoj zdravotný stav dostala do poriadku len vďaka strave, doplnkom a bylinkám. Baví ma, keď vidím ako sa z bežného jedla po správnej úprave a kombinácií potravín stáva doslova liek na všetkých úrovniach.  Vždy som venovala pozornosť zlepšovaniu fertility, pretože sama som mala problémy s menštruačným cyklom, ktorý sa mi podarilo dať úplne do normálu :)  Samozrejme stavovanie v čínskej medicíne nemá nič spoločné s drastickým dietovaním ani obmedzovaním sa. Tento životný štýl je silno intuitívny a  pokiaľ si ho človek osvojí, nepotrebuje už žiadne presne vypracované stravovacie plány. Pokiaľ človek pocíti  zmenu nie len fyzickú, ale hlavne mentálnu (pretože strava nás dokáže psychicky naozaj silno povzbudiť) sám si vie vybrať ako sa bude ďalej stravovať.

 

Verím, že ak som pomohla sebe dokážem poradiť aj iným ľuďom, ktorí riešia podobné problémy, ako som riešila ja. Budem rada, ak sa budem môcť o svoje skúsenosti s Vami podeliť:)

 

 

 

 

FAQ

 

Prečo by som mal/a nakupovať u vás?

Snažíme sa robiť veci inak, osobnejšie, presnejšie. Našou snahou nie je masový predaj, na úkor zdravia klienta. Dnešné eshopy ponúkajú nespočetné množstvo tovaru a ich základným cieľom sú zisky. Našou úlohou je vymotať Vás z džungle otázok a ušetriť vaše peniaze, ktoré investujete do skúšania nových produktov, reagujúc len na popis alebo odporúčanie známeho. Každý človek je však absolútne iný a preto čo funguje jednému, druhému môže uškodiť. Veľkým darom je pre nás možnosť nahliadnuť do osobnej energie a využiť tisícročia overený systém harmonizácie človeka.

 

Čo je čínska medicína?

Čínska medicína je veľmi komplexný a ucelený systém. V dnešnom svete však nájdeme rôzne štýly a spôsoby nazerania na jej princípy. Treba si uvedomiť, že čínska medicína sa vyvíjala tisícky rokov a každé obdobie a s ním spätý filozofický smer, si niesol aj špecifické znalosti o liečbe. Najviac zaujímavé na tom je to, že čínska medicína počas tisícročí prežila a stále je plne funkčná. Z môjho pohľadu je jej maximálna sila v prevencii, ale na vlastnej koži som mal česť vidieť jej silu aj pri vážnych (akútnych aj chronických) problémoch.  Pri práci s klientom používame hlavne princípy Klasickej čínskej medicíny. Od Tradičnej čínskej medicíny sa rozlišuje vnímaním jemnejších úrovní človeka a prácou z čínskou astrológiou, ktorá nám dáva nový, oveľa širší a presnejší  pohľad na daný problém. V klasickej čínskej medicíne sa nerieši len príznak, ale aj koreň problému, ktorý je spôsobený nerovnováhou prvkov (elementov, živlov) v ľudskom tele.

 

Ako mi viete pomôcť?

Naše stránky a obchod je zameraný hlavne na online poradenstvo a konzultácie v oblasti čínskej medicíny, čínskej astrológie, jógy a  techník vnútornej kultivácie. Po rokoch praxe sme prišli na to, že ak dostaneme od človeka jeho popis problému, dátum narodenia (kvôli konštitučnej mape), poprípade fotku jazyka, je to absolútne všetko na to, aby sme vedeli zostaviť jedálniček, poradiť vo výbere bylín a doplnkov, nasmerovať ho a poradiť mu na jeho životnej ceste.  Veľmi zaujímavé je vyhľadanie skrytého potenciálu človeka a následná pomoc s jeho naplnením.

 

Je online poradenstvo účinné?

Ak človek dodržiava doporučenia a je odhodlaný na zmenu, šanca že dôjde k výraznému zlepšeniu je obrovská. Zmeny sú na 80% trvalé.  Pokiaľ sa však  jedná o skutočne vážny problém, je treba ho riešiť s lekárom a taktiež vyhľadať kvalitného praktika osobne. Pri vážnych a život ohrozujúcich stavoch nie je online poradenstvo vhodné, avšak ako pomocná liečba veľmi užitočné. V prípade záujmu si prečítajte recenzie a príbehy našich klientov.

 

Čo je to konštitučná mapa?

Konštitučná mapa je ucelený obraz energie človeka. Vypočítava sa z dátumu narodenia a nesie mohutné množstvo informácií.  Vstupom (narodením) človeka do tejto reality, sa energetický otlačok danej chvíle zmieša z energiou človeka a po celý život reflektuje zdravotné predpoklady, vzťahy, prácu, finančnú situáciu a základnú schému cesty životom.

 

Čo ak čínskej medicíne neverím?

Ak čínskej astrológii a medicíne neveríte, tak existujú len dve cesty. Prvá je nájsť to, čo vám vyhovuje viac – v našom krásnom rozmanitom svete určite niečo nájdete. Druhá je pre tých čo si nie sú istý, ale niečo v nich rezonuje – napíšte a dajte mi 5-10 minút času na analýzu. Všetky pochyby rýchlo opadnú, to Vám garantujem:)

 
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.